Με επιτυχία οι τελικοί του 3rd INERNATIONAL BOXING το Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Γυμναστήριο Αμφιλοχίας

Οι τελικοί του 3rd INERNATIONAL BOXING φιλοξενήθηκαν το Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Γυμναστήριο Αμφιλοχίας.
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στην Αμφιλοχία και στο Αγρίνιο με περισσότερους από 300 συμμετέχοντες πυγμάχους από Καζακστάν, Κύπρο, Γερμανία, Πολωνία, Σλοβενία, Αλβανία, Ουκρανία, Μαυροβούνιο και κορυφαία σωματεία της Ελλάδας.
Το παρών έδωσε και ο Δήμαρχος Αμφιλοχίας Σάκης Τορουνίδης με εκπροσώπους της Δημοτικής Αρχής, ο οποίος συνεχάρη τους διοργανωτές και τους αθλητές για τη συμμετοχή τους και απένειμε μετάλλια στους νικητές.
Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Πυγμαχικό Γυμναστικό Σύλλογο Αμφιλοχίας και τον Πυγμαχικό Σύλλογο Αγρινίου σε συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας ,του Δήμου Αμφιλοχίας, του Δήμου Αγρινίου και υπό την Αιγίδα Ελληνικής Ομοσπονδίας Πυγμαχίας.