Ανανέωση εξοπλισμού σε παιδικούς σταθμούς από τον Δήμο Αμφιλοχίας

Ο Δήμος Αμφιλοχίας μεριμνώντας για την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών δομών και προετοιμάζοντας τους χώρους εν όψει της νέας σχολικής χρονιάς, προχώρησε στην ανανέωση του ηλεκτρικού εξοπλισμού των Παιδικών Σταθμών.
Σε στόχο την αναβάθμιση των υπηρεσιών προς τα παιδιά, o Δήμος προχώρησε στον εξοπλισμό των σταθμών με σύγχρονες ηλεκτρικές συσκευές για τη διευκόλυνση της παρασκευής των γευμάτων και τη διασφάλιση της απαιτούμενης υγιεινής.
Ειδικότερα, η αρμόδια Αντιδημαρχία ανταποκρινόμενη στην ανάγκη για αντικατάσταση των παλαιών και μη λειτουργικών συσκευών, εξόπλισε με νέα ηλεκτρική κουζίνα, ηλεκτρική σκούπα και πλυντήριο ρούχων τον Α’ παιδικό Σταθμό Αμφιλοχίας και με μια σύγχρονη ηλεκτρική κουζίνα και πλυντήριο πιάτων τον Παιδικό Σταθμό Εμπεσού. Ταυτόχρονα, ηλεκτρικές μικροσυσκευές διανεμήθηκαν σε όλους τους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Αμφιλοχίας.