Eπίσκεψη του Ευρωβουλευτή του ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ Νίκου Παπανδρέου στο Δημαρχείο Αμφιλοχίας

Το Δημαρχείο Αμφιλοχίας επισκέφθηκε σήμερα ο Ευρωβουλευτής του ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ Νίκος Παπανδρέου και εκ νέου υποψήφιος στις Ευρωεκλογές, όπου τον υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Σάκης Τορουνίδης και Αντιδήμαρχοι ενημερώνοντάς τον, για τα τρέχοντα ζητήματα, τα πλεονεκτήματα της περιοχής και τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει σήμερα η τοπική αυτοδιοίκηση.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, συζητήθηκε ο ρόλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης και των χρηματοδοτικών εργαλείων για την αναβάθμιση των υποδομών και την αντιμετώπιση των ανισοτήτων.  Μίλησαν για την ανάγκη στήριξης του πρωτογενή τομέα και τη συμμετοχή των αυτοδιοικητικών φορέων στον σχεδιασμό που θα δημιουργήσει πολιτικές και προγράμματα χρηματοδότησης τα οποία θα ενδυναμώσουν την περιφέρεια και θα συμβάλλουν στην τοπική ανάπτυξη.